www.cistaprace.cz - štukování bez uklízení www.kittystar.cz - stelivo pro kočky www.petstar.cz - stelivo pro kočky www.pkz-keramika.cz - keramika

Vítejte na serveru SEDLECKÝ KAOLIN a.s. - specialista na kaolin, bentonit, Kerastuk a stelivo pro kočky

Sedlecký kaolin a. s. se zabývá těžbou a zpracováním kaolinů zejména pro porcelánový průmysl, sanitární keramiku, obkladové materiály, žáruvzdorné směsi, chemický průmysl a má i řadu dalšího použití. Nejznámější značkou v sortimentu kaolinů je Sedlec Ia, který je nedílnou součástí porcelánových hmot v Evropě.

Široký sortiment společnosti Sedlecký kaolin a. s. a jeho dceřiných společností doplňuje těžba a zpracování jílů, přírodních pískovců, výroba kameniny a sanitární keramiky. Mohutně rostoucí je segment stavebních materiálů, např. tekutých štuků značky Kerastuk.

Velmi úspěšná je výroba steliva pro kočky a drobná zvířata, zejména značka Kitty Star.

Aktuality

28.11.2016 - 18:59:00

Soutěž Karlovarského kraje

Společnost Sedlecký kaolin a.s. v Božičanech se zúčastnila veřejné soutěže vyhlášené Karlovarským krajem koncem roku 2015 pro rok 2016, ve výzkumu, experimentálním vývoji a inovacích. Předloženým projektem, týkajícím se náhrady vápenného hydrátu, v tomto výběrovém řízení obstála. Ve spolupráci s chemickou fakultou Vysokého učení technického v Brně bylo vyhodnoceno použití a účinnost flokulačních činidel pro flokulaci kaolinových suspenzí při plavení, objasněn a popsán mechanismus účinku vápenatých flokulačních činidel a závislost těchto systémů na pH.
Rovněž tak společnost s.r.o. KSB Božičany uspěla projektem na úpravu provozní plavící recyklované vody. Výsledkem spolupráce s Vysokým učením technickým v Brně bylo vyhodnoceno použití různých flokulačních činidel na bázi vápenného hydrátu a vyhodnoceny možnosti regulace obsahu těchto iontů změnou pH. V rámci projektu byl rovněž proveden monitoring mikroorganismů, jež se v plavící vodě vyskytují a otestovány možnosti jejich eliminace. 
Oba projekty byly podpořeny z finančních prostředků Karlovarského kraje. 

zpět na úvodní stranu>>

Mapa serveru Napište nám Na úvodní stránku